Floating

 
 
 

Čo je floating?  
Floating tank vynašiel v 50-tych rokoch Dr. John C. Lilly. Floatácia (floating), predstavujenadnášanie v priestornej vani, vo vode, ktorá svojou hustotou imituje prostredie Mŕtveho mora a stav beztiaže. Tento stav je pre človeka prirodzený a zdraviu prospešný, dochádza pri ňom k úplnému uvoľneniu svalov, chrbtice a kĺbov. Počas floatingu sa telo i mozog oslobodí od zaťaženia spôsobeného gravitáciou, toto človek využije k regenerácii a posilneniu oslabených miest na tele. 
 
 
 
 
Účinky floatingu 
 synchronizácia obidvoch mozgových hemisfér
 redukcia stresu, únavy, porúch spánku, migrén
 zvýšená tvorba endorfínov (hormónov dobrej nálady), ktorá môže pri opakovanom pobyte vo
  floatation tanku pretrvávať dni a dokonca i týždne.
  elektrická aktivita mozgu sa počas floatingu znižuje na hladinu alfa až théta. V hladine 
  théta sa aktivujú samoliečebné schopnosti organizmu, nastáva rovnováha tela, mysle a ducha
 urýchlená regenerácia po zraneniach
 prečistenie tela vďaka slanej vode
 regenerácia organizmu
 vplyv na pohybový systém: bolesti, úrazy, operácie chrbtice
 pozitívny vplyv na kožné ochorenia ako akné, ekzém, psoriáza
 pozitívny vplyv proti vráskam
 regenerácia športovcov
 

 
Floating tank - objednávka a dizajn 
 
Pri každej objednávke sa posúdi a navrhne umiestnenie vášho floatation tanku. Tím inžinierov a interiérových dizajnérov v spolupráci s vami vytvoria dizajn, ktorý splní vaše potreby a predstavu. Mimo nášho klasického bieleho modelu vieme ponúknuť riešenia na objednávku, ako exkluzívne farby a materiály. Swarovského kryštály, náter čierne piano, striebro, zlato, mozajka, matné povrchy a Kevlar sú len niektoré z možností, ktoré máte k dispozícii, aby sa vaša floatingová vaňa stala klenotom Vášho domova, spa alebo wellness.
 

     

         
 
 
Čistenie
Systém čistenia vody a ošetrení umožňuje veľa po sebe idúcim klientom použiť floatingovú vaňu v dokonale čistom a hygienickom prostredí. Pred a po každom použití klientom je všetka kapacita vody prečistená dvakrát s použitím štyroch rôznych metód. V prípade, že nemáte naplánované žiadne procedúry počas dňa, float nádrž vodu automaticky prečistí viackrát počas dňa. Dokonalé čistenie vody pozostáva z chemických, fyzických a mechanických metód. Dezinfekcia vnútorného povrchu nádrže po každej procedúre a antibakteriálny materiál, z ktorého je nádrž vyrobená, poskytujú hygienické a čisté prostredie pre váš dokonalý zážitok.  


 
Ukážka systému napúšťania a čistenia vody.

 
 

Premium floatingová miestnosť
 
Premium floatingová miestnosť má jedinečný dizajn, bazénový čistiaci systém,  profesionálny aenergeticky úsporný hardvér. Vo floatingovej miestnosti si môžete zvoliť 30, 60 alebo 90 minútovú procedúru, kde sa každá začína a končí svetlom, zvukom a v prípade záujmu i aromaterapiou. Voda je veľmi čistá, obsahuje 30% Síranu horečnatého (MgSO4), čiže epsomskej alebo horkej soli, ktorý má spolu s floatingom pozitívne účinky na Vašu pokožku, telo, chrbticu, svaly a kĺby. Počas procedúry sa vznášate na hladine vody nasýtenej soľou, bez zapojenia zmyslov. Svaly a kĺby sú oslobodené od zaťaženia účinkov gravitácie. V teplom a tichom prostredí si vychutnávate pokojný pocit beztiaže, bez externých rušivých faktorov, bez svetla (podobne ako v maternici), takže Váš mozog môže oddychovať a meditovať v hladine Theta. Počas tohto zážitku Vaše telo a mozog relaxujú, a regenerujú sa 4 až 5 krát rýchlejšie ako počas spánku.

 

          
 
 
Prečo si zvoliť Premium Floating systém:
 Maximálna hygiena, čistenie ako pri bazénoch. Pred a po každom použití klientom je všetka kapacita vody prečistená s použitím štyroch rôznych metód. V prípade, že nemáte naplánované žiadne procedúry počas dňa, systém vodu automaticky prečistí viackrát počas dňa. Nepoužíva sa žiadny chlór, ale aktívny kyslík. V softvéri môžete nastaviť parametre systému čistenia vody.
 Pekný dizajn.
 Telo je z antibakteriálneho akrylu.
 Voda je uchovávaná a ohrievaná v nádrži, je napumpovaná do miestnosti cez filtre pred floatingovou procedúrou, je takisto ohrievaná aj v miestnosti,   aby si udržala teplotu aj počas procedúry.
 Energeticky efektívne (max. spotreba 2,3 kW/hodina).
 Jednoduché čistenie, prázdnu miestnosť môžete od soli očistiť bežnou ručnou sprchou. Po 200 procedúrach fltre jednoduché na výmenu (akryl, sklo-piesok, aktívne uhlie), výmena veľmi jednoduchá pomocou užívateľského manuálu.
 Síran horečnatý (MgSO4), čiže epsomská alebo horká soľ (potravinárska kvalita) prítomná počas procedúry má mnohé pozitívne účinky na Vaše telo.
 Počítačová kontrolná jednotka s dotykovým displejom.
 Úžasný nezabudnuteľný zážitok.
 Možnosť aromaterapie, nastavenia krásnych svetiel, externej hudby, prípadne hudby zo zoznamu.
 Tím ľudí Vám pomôže navrhnúť dizajn Vašej Floatingovej miestnosti.
 Profesionálny tím, ktorý Vám namontuje floating systém. 
 
 
Tento úžasný produkt ponúkame všetkým, ktorí chcú zažiť floating, dbajú na svoje zdravie, chcú si poriadne odpočinúť alebo meditovať. Ponúkame ho taktiež športovcom, vyťaženým ľuďom.  Je určený takisto pre všetky hotely, SPA, športové a wellness a zdravotné centrá, ktoré chcú rozšíriť svoje služby a ponúknuť svojim zákazníkom niečo nové a jedinečné.

 
 
Ak máte záujem o kúpu floatingovej vane alebo miestnosti, neváhajte nás kontaktovať info@luxuryspa.sk

Cenník zasielame mailom na vyžiadanie.

 

 

 

Galéria